کمال‌گرایی
معرفی کتاب: «چگونه کمال گرا نباشیم»

معرفی کتاب: «چگونه کمال گرا نباشیم»

چگونه کمال گرا نباشیم: راهی جدید به سوی خود باوری، زندگی بدون ترس و رهایی از کمال گرایی،( How to Be an Imperfectionist: The New Way to Self-Acceptance, Fearless Living, and Freedom from Perfectionism) ، نوشته استفان گایز کتابی است برای شورش علیه خودِ کمال گرا.

گایز دراین کتاب به توصیفات و تعریفات و لیست بندی کردن راه های موجود بسنده نمی کند، بلکه با راهکار هایی عملی، نمونه و تعریف تجربیات زیسته اش، ما را با خود همگام می کند.

استفان گایز نویسنده کتابِ پرفروش خرده عادت ها، حال در این کتاب دوم خود دستاورد های خود را برای غلبه برکمال گرایی به کمک خرده عادت ها را، با ما به اشتراک می گذارد.

در زمانی که برای رهایی هرچه بیشتراز کمال گرایی به دنبال کتابی می گشتم، با این کتاب آشنا شدم. کتابی خوب، ساده و روان، که در آن نویسنده با زبانی صمیمی ما را همراهی می کند.

اگر شما هم درگیر کشمکش های درونی هستید و با کمال گرایی دست و پنجه نرم می کنید، پیشنهاد من به شما این کتاب است.

بخش هایی از کتاب:

کمال گرایی شما را وادار می کند در خانه بمانید، مانع از آن می شود که از فرصت ها استفاده کنید. و انجام پروژه هایتان را به تاخیر می اندازد، باعث می شود فکر کنید زندگی تان از آنچه در واقعیت هست، بدتر است؛ نمی گذارد خودتان باشید؛ به شما استرس می دهد؛ آنچه خوب است را در نظرتان بد جلوه می دهد؛ و سیر طبیعی کار ها را تکذیب می کند.

خاصیت خرده عادت ها: برداشتن قدم های کوچک اما پیوسته و صعودی در جهتی درست، موفقیت های بزرگی به دنبال خواهد داشت.

کمال گرایی باعث به وجود آمدن مشکلات روانی بسیاری می شود زیرا در حد کمال نبودن، زندگی تان را به انبوهی از موانع مشکل ساز، تهدیدکننده و غیر قابل عبور تبدیل می کند. شکافی که بین خواسته ها و واقعیت زندگی وجود دارد، باعث می شود که کمال گرایان به سرشان زده و درجا بزنند و همین توانایی آنها را برای پیشرفت فلج کرده و نمی گذارد از زندگی لذت ببرند.

به طور کلی ایده ای که پشتِ معمول گرایی قرار گرفته، این است که زیاد به شرایط و نتایج اهمیت ندهید و بیشتر به این اهمیت دهید که در حالِ حاضر برایِ آن که با هویت خود و زندگی خود به جلو حرکت کنید، چه می توانید انجام دهید.

کمال گرایان از میلی که برای گرفتن نتایج مثبت دارند، به عنوان انگیزه ای برای پیش رفتن در مسیر استفاده می کنند.
معمول گرایان بر مسیر تمرکز می کنند و نتایج را به حالِ خود وا می گذارند.

موفق ترین افراد (هر طور که موفقیت را تعریف کنید)، آنهایی نیستند که دقیقاً بار اول آن را به دست می آورند، بلکه افرادی اند که می جنگند و از تجربیات خود می آموزند.

مشخصات کتاب:

نشر: نشر شمشاد، 1396

مترجم: نرگس محمدی

تعداد صفحات کتاب چاپی: 244 صفحه

قیمت کتاب چاپی: 45000 تومان

دریافت کتاب از فیدیبو

دریافت کتاب از طاقچه

دریافت کتاب از کتابراه

2 نظرات در مورد “معرفی کتاب: «چگونه کمال گرا نباشیم»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *