داستان کوتاه
چند داستانک عجیب و غریب

چند داستانک عجیب و غریب

  1. دندان عاریه‌ای

دندان‌هایش را در آورد و گذاشت روی میز. کاسه‌اش را بلند کرد و غذای میکس شده را سر کشید. دندان‌ها توی دهانش لق می‌خوردند. با دهانش میزان نبود. وقتی آدم مالِ مرده را کش می‌رود تهش چیز دندان گیری نصیبش نمی‌شود.

2. شستنِ افکار بیهوده

از دست افکار آلوده‌اش خسته شده بود. چاقویی برداشت و با فشار درپوش سرش را برداشت. مغزش را با احتیاط از جا بلند کرد. با یک دستش شیر آب را باز کرد بعد مغزش را دو دستی گرفت زیر آب. آب سرد تمام چرک‌ها را شست و برد.

3. آخرین نگاه

کرم کوچکی روی برگ‌های سبز و پهن می‌خزید. برگ‌ها کف قفس را پوشانده بودند. کرم به قفس بزرگ نگاه کرد و به نظرش بزرگ‌تر رسید. سرش را بلند کرد و آخرین چیز را دید. پرنده‌ای که نزدیک می‌شد.

4. درمان کمر درد

کمرش تیر می‌کشید. دستش را دراز کرد و تیر را برداشت. به چلۀ کمان گذاشت و به آسمان، به مقصدی نامعلوم، پرتابش کرد. دیگر کمرش تیر نمی‌کشید!

5.  دلیل خندۀ او

مداد را برداشت و رو به آسمان گرفت. چندتا ابر تپل سیاه کشید. ابرها جلوی نور را گرفتند. خورشید خفه شد و به سرفه افتاد. او قاه‌قاه خندید.

6. بوتۀ گوجه و آسمان ابری

آسمان گرفته بود. ابرها همه جا بودند اما خبری از نور خورشید نبود. بوتۀ گوجه حالش گرفته بود. حال من هم گرفته بود. گوجه‌های کوچکش سبز بودند و نور می‌خواستند. من هم گوجه می‌خواستم. آخر تا کی آدم می‌تواند سالاد بی‌گوجه بخورد؟ از درخت آلو رفتم بالا. دستم را دراز کردم تا ابرها را کنار بزنم. حالا با پای گچ گرفته خوابیده‌ام گوشۀ اتاق. امروز آسمان آبی است. بوتۀ گوجه سر حال آمده. ولی من نمی‌توانم ببینمش.

7 نظرات در مورد “چند داستانک عجیب و غریب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *