نفوذ کلمات

یک وقتی یک جایی دست و پایت بسته شده و ذهنت بی خودی و الکی تقلا های بیهوده میکند برای رهایی. نه که کسی دست و پایت را بسته باشد. ذهنت انگاری فلج شده. مثل سانحه دیده ای که معلولیتش را انکار میکند، سعی میکنی با پاهایی که دیگر جانی برای نگه داشتنت ندارند، راه بروی.

آسمان ابری شده و بذری که در دلت خفته است توی خواب زمستانی گیر کرده.

بعدش یکهو یک کسی از راه می رسد و بدون اینکه خودش حتی بفهمد، چیزی میگوید یا کاری میکند که آن ابرها میروند کنار، خورشید رخ نشان می دهد و آن دانه از خواب خرگوشی اش بلند میشود کش و قوسی میدهد به خودش و لایه لایه خاک را میزند کنار تا قد بکشد و سرش را بیاورد بیرون.

یک کلمه مثل همان خانم نویسنده مامانی یا آن جواب سین دال اندر جواب من که گفته بود پشتیبان تحصیلی خوبی می شوم یا بازخورد هایی که می گویند نوشته هایم خوبند.

متاسفانه از آن آدم های درونگرایی هستم که اعتماد به نفس چندان بالایی ندارند و اینقدر احتیاط می کنند که بیشتر فرصت های خوب زندگی شان را از دست می دهند، شبکه ارتباطی گسترده ای ندارد و

به نظرم بهتر است دیگر بقیه فضایلم را فاش نکنم!

خلاصه کلام اینکه خواستم بگویم اگر دیدید دور و برتان کسی هست که دارد تقلا میکند تا توی کاری خودش را بکشد بالا یا از ترس شکست خودش را کنار کشیده و پیش پیش تسلیم شده، اگر می دانید توانایی اش را دارد آن کلمات را خرج کنید. بگذارید جاری شود و یک نفر آدم بیشتر بلند شود دست روی زانو هایش بگذارد و اجازه ندهد که آرزوهایش توی قلبش بگندد و کیلو کیلو حسرت با خودش به گور ببرد.

شاید منتظر یک جرقه از کائنات باشد!

چرا شما آن ناجی از غیب رسیده نباشید؟

توی خیلی از قصه ها دیده ام که یک شخصیتی یک حرفی زده به شخصیتی دیگر و چنان تاثیری داشته که کل شخصیت دگرگون شده.

حالا هر چند قرار نیست مثل قصه ها آخر قصه همه مان به خوبی و خوشی و خوشبختی تمام شود و شاید کمی بدبیاری و شکست دامن گیرمان شود، ولی به نظرم قبل از تسلیم شدن اگر میدانیم می توانیم در راهش بجنگیم و احتمال رسیدنمان معقول است، حیف نیست که زانوی غم بغل بگیریم؟

یک خلاصه کلام دیگر اینکه کلمه ها با وجود سادگیشان می توانند خیلی قدرتمند باشند. درست می گفت: کلمه ها شمشیر دو لبه اند.

کلمه ها می توانند به اعماق قلبمان نفوذ کنند؛)

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *