معرفی کتاب: «چگونه مرور کتاب بنویسیم؟»

شاید شما هم فکر می کنید که برای نوشتن یک مرور خوب راجع به یک کتاب، باید کتابدار بود یا اینکه مدرک خاصی در این زمینه داشت. کتاب «دانلود و خرید کتاب چگونه مرور کتاب بنویسیم؛ مرورنویسی برای مشاوره‌ی خوانندگان» نوشته «برد هوپر» به ما می گوید که برای این کار فقط به مهارت نیاز داریم و این مهارت از طریق خواندن مرور و مرور نویسی به دست می آید.

به عقیده نویسنده مهم ترین نکته برای نوشتن مرور این است که کتابخوان باشید. کتاب بخوانید و کتاب بخوانید و همچنین مرور های دیگری که برای کتاب ها نوشته می شود را بخوانید.

مرور نویسی هم مثل مهارت های دیگر از طریق تمرین و تجربه آموخته می شود. باید مرور بنویسی و بنویسی تا چم و خم کار دستت بیاید.

برد هوپر این کتاب را بر اساس آنچه در کارگاه های مرور نویسی برای کتابداران و دیگر علاقه مندان به مرور نویسی آموزش میدهد نوشته است.

در این کتاب ما با فرق بین مرور و نقد و همچنین مرور و گزاره نویسی آشنا می شویم.

در جای جای کتاب، نویسنده برای انتقال بهتر مفاهیم از مثال هایی استفاده کرده و باید ها و نباید های مرور نویسی را به ما آموزش می دهد.

در آخر کتاب هم لیستی از مرور هایی که یک مرور نویس تازه کار باید بخواند را به ما معرفی می کند.

در این کتاب با مرور نویسی برای کتاب های چاپی و کتاب های گویا آشنا می شویم.

این کتاب را به کتابداران و علاقمندان به حوزه مرور نویسی و هر کس دیگری که با کتاب ها سر و کار دارد پیشنهاد می کنم.

بریده ای از کتاب:

پس هدف این کتاب این است که به خوانندگان کمک کند تا بیاموزند هنگام مرور یک کتاب چگونه به آن بنگرند و البته چگونه به مرورهای دیگر بنگرند تا بیاموزند که مولفه های اصلی یک مرور خوب کدام اند و مرورها باید درباره کتابِ مورد بررسی چه چیز به شما بگویند.

مشخصات کتاب:

نشر: انتشارات ترجمان علوم انسانی

نویسنده: برد هوپر

سال چاپ: 1396

مترجم: علی رضا شفیعی نسب

تعداد صفحات نسخه چاپی: 168 صفحه

قیمت نسخه چاپی:20000 تومان

تهیه کتاب از ترجمان

دریافت کتاب از طاقچه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *