توسعۀ فردی
معرفی کتاب: پاداش

معرفی کتاب: پاداش

انگیزه عامل یا همان نیرویی درونی است که به رفتارمان جهت می‌دهد؛ باعث می‌شود دست به کار خاصی بزنیم یا در مسیر ادامه دادن رفتاری مشخص باقی بمانیم. اگر می‌خواهی کاری را شروع کنی نیازمند انگیزه‌ای. ولی آیا انگیزه خشک و خالی کافی است؟چه چیزهایی باعث تقویت و یا سرکوب انگیزه‌هایمان می‌شود؟ چه عواملی باعث می‌شوند از کاری لذت ببریم و یا برعکس از انجامش دست بکشیم؟ چه چیزی میزان علاقه‌مان به دستاوردهایمان را تعیین می‌کند؟

کتاب «پاداش؛ منطق پنهانی که انگیزه‌های ما را شکل می‌دهد» نوشته «دن آریلی» کتابی است درباه انگیزه و عوامل ایجاد کننده، تشدید کننده و سرکوب کننده آن.

اولین بار با این کتاب از زبان آقای شکوری یکی از کارشناسان برنامه کتاب باز آشنا شدم. بعد از اینکه چندین ماه این کتاب گوشه بخش نشان شده‌های طاقچه خاک خورد بالاخره مطالعه‌اش را شروع کردم. کتاب پر از نمونه‌ها و تحقیقات مختلف است که سازوکار انگیزه را به خوبی نشان می‌دهد.

اگر شما هم می خواهید درباره انگیزه بیشتر بدانید این کتاب را به شما پیشنهاد می‌کنم.

بخشی از کتاب:

اگر به راستی بخواهیم کسی را بی‌انگیزه کنیم، راه و رسمش «خرد کردن» کارهای اوست، ولی تنها با نادیده گرفتن کوشش‌هایش نیز کمابیش به همان هدف رسیده‌ایم. تشویق نوعی جادوی انسانی است- یک پیوستگی انشانی کوچک، هدیه ای از یک شخص به شخصی دیگر که به پیامدی بسیار بزرگ‌تر و معنادارتر تبدیل می‌شود. از جنبۀ مثبت، این نتایج همچنین نشان می‌دهد که تنها با تشویق کردن کوشش‌های کسانی که با ما کار می‌کنند می توانیم انگیزه را بالا ببریم.

مشخصات کتاب:

نام کتاب: پاداش؛ منطق پنهانی که انگیزه‌های ما را شکل می‌دهد

نویسنده: دن آریلی

مترجم: سید امیر حسین میرابوطالبی

نشر: ترجمان علوم انسانی: 1396

تعداد صفحات: 120

قیمت نسخه چاپی: 21000تومان

دریافت کتاب از طاقچه

دریافت کتاب از فیدیبو

3 نظرات در مورد “معرفی کتاب: پاداش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *