معرفی کتاب
معرفی کتاب: تختخوابت را مرتب کن

معرفی کتاب: تختخوابت را مرتب کن

تختخوابت را مرتب کن؛ چیزهای کوچکی که می‌توانند زندگی‌ات و شاید دنیایت را تغییر دهند، نوشته «ویلیام. اچ. مک ریون» کتابی است نسبتاً کم حجم، با ده فصل که هر فصل حاصل درس‌هایی است از تجربیات نویسنده در نیروی دریایی. هر فصل درسی کوچک و ساده اما مهم است که برای نویسنده موجب رشد و ادامه دادن مسیر بوده‌اند. شاید این نکات به نظر ساده، بدیهی یا حتی بی‌اهمیت برسند، اما نویسنده با زبانی صمیمی و با بیان تجربه‌هایی که از سر گذرانده هر درس را تحلیل می‌کند و آثارش را به ما نشان می‌دهد. ما از طریق قصۀ زیسته او تاثیر این درس‌ها را به خوبی میبینیم.

این کتاب از آن دست کتاب‌هایی بود که از خواندنشان چندان مطمئن نبودم. اما بعد از اتمام کتاب از خواندنش پشیمان نشدم. اگر به دنبال کمی انگیزه و نظم در زندگی‌تان هستید، خواندن این کتاب را به شما پیشنهاد می‌کنم.

بخشی از کتاب:

زندگی یک جدال است و همواره زمینه‌های شکست وجود دارد ولی کسانی که با ترس از شکست، سختی سا دردسر زندگی می‌کنند، هرگز به ظرفیت‌های واقعی خود دست نمی‌یابند. بدون غلبه بر محدودیت‌ها، بدون سُر خوردن با سر به سمت موانع، بدون نشان دادن جسارت زیاد، هرگز نمی‌فهمید که واقعاً چه چیزی در زندگی‌تان امکان پذیر است.

از میان تمامی درس‌هایی که از دورۀ آموزشی یگان ویژه‌ی نیروی دریایی یاد گرفتم این مورد مهم‌ترین بود:«هرگز تسلیم نشو». این جمله چندان پیچیده به نظر نمی‌رسد، ولی زندگی، همیشه شما را در موقعیت‌هایی قرار می‌دهد که تصور می‌شود اجتناب از آن‌ها راحت‌تر از دنبال کردن کردنشان است. جایی که مسائل عجیب‌وغریب به حدی روی هم انباشته شده‌اند که در ظاهر، کناره گیری امری منطقی به نظر می‌رسد.

مشخصات کتاب:

نام کتاب: تختخوابت را مرتب کن؛ چیزهای کوچکی که می‌توانند زندگی‌ات و شاید دنیایت را تغییر دهند

نام نویسنده: ویلیام. اچ. مک ریون

مترجم: حسین گازر

نشر: کوله پشتی: 1396

تعداد صفحات کتاب: 104 صفحه

قیمت نسخه چاپی: 15000 تومان

دریافت کتاب از طاقچه

5 نظرات در مورد “معرفی کتاب: تختخوابت را مرتب کن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *