در ستایش معمولی بودن

همه ما به دنبال چیز های برتر هستیم.

همیشه و همه جا به دنبال اخبار افرادی هستیم که برترند و استثناء هستند و چشم ها به دنبالشان است و تمام خواستار ما میشود همانندی با آنها.

درگیر کمال گرایی شده ایم و به دنبال دست یافتن به ایده آل هایی هستیم که متناسب با ما نیست و ما را دچار مصائبی میکند و مدام در حال دست و پا زدن و نقش بازی کردن و حرص خوردن هستیم.

مگر عادی بودن و معمولی بودن چه بدی دارد؟

همین آدم های معمولی هستند که قهرمان ها یا ضد قهرمان ها را می سازند.

اگر این مردم عادی و معمولی نباشند جهان اصلا وجود نخواهد داشت، چون آنهایی که معمولی نیستند به خاطر معمولی بودن معمولی هاست که غیر معمول حساب میشوند و دیده می شوند.

و ما تنها لحظه هایی از زندگی آدم های معمولی را که در آن لحظه خلاف معمول عمل کرده اند را دیده ایم.

و ما می ترسیم از گم شدن و تنها شدن و دیده نشدن

و می هراسیم از اینکه عادی باشیم و حل شویم در خیل عظیم عادی ها.

می ترسیم از گمنام ماندن و دیده نشدن.

و در این بین کلی چیز دیگر را از دست می دهیم

سادگیِ معمولی زیستن را

لذت بردن از طلوع و غروب و آسمان مهتابی و صدای کوبیده شدن امواج به صخره های ساحل و قدم زدن زیر باران و خیس شدن و کلی چیز دیگر که به خود حرامشان می کنیم تا چشم دیگران را در آوریم و خاص باشیم و یکتا و بی نظیر.

رفتار های عادی و همیشگی و عشقی را که در زندگی مان جاری است نادیده میگیریم و به دنبال عشقی فانتزی و دور از دسترس زندگی حال و اکنون مان را نادیده می گیریم و گذشته مان را به سخره میگیریم.

عشق در لحظه ها و در زندگی جاری است و ما عادت کرده ایم به دیدنشان و این عادت کردن و عادی شدن است که کار می دهد دستمان و می گردیم تا چیزی ناب بیابیم.

به لحظه ها دقت کنیم

به شادی های کوچک زندگی

چشم ها را باید شست جور دیگر باید زیست.

برچسب ها:

1 نظر در مورد “در ستایش معمولی بودن

    • […] پس تصویری دور به ما نشان می دهند. تصویری جدید از همه چیز برایمان می سازند و ما که به دنبال بقا هستیم و همنوایی اصولا تویِ ذاتمان است، مد ها را و مورد پسند ها را پی میگیریم. برای طرد نشدن و همنوایی و یکرنگ شدن و تایید گرفتن و جلب رضایت و در دایره تایید و توجه مانده، تصویرهای ذهنی مان، باورهامان، عادت هامان و عقایدمان را تغییر می دهیم. مطالب مرتبط: در ستایش معمولی بودن […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *