معرفی کتاب
معرفی کتاب: «با اقتدار برخاستن»

معرفی کتاب: «با اقتدار برخاستن»

وقتی که در مسیر زندگی گام بر میداری، هر لحظه ممکن است زمین بخوری. بعضی وقت ها زمین خوردن آن قدر دردناک است که دیگر نای بلند شدن نداریم. گاه می ترسیم که سر بلند کنیم و با نگاه های سرزنشگر و یا تحقیر آمیز دیگران روبرو شویم.

درپشت جلدکتاب می خوانیم که:

طبیعت آسیب پذیری ساده است: اگر به قدر کافی و به مدت کافی شجاع باشیم، بالاخره زمین می خوریم. این کتاب درباره دوباره برخاستن است.

هر بار که زمین می خوریم و صورتمان، زمین سرد میدانگاه زندگی را لمس می کند، شروع میکنیم به ساختن قصه هایی که ریشه ای در واقعیت ندارند. این کتاب کمک میکند تا به آن ترسی که وادارمان میکند همان جا در باتلاق قصه هایمان زمین گیر شویم، غلبه کنیم و دوباره روی پاهایمان بایستیم.

با اقتدار برخاستن، آن هم وقتی زمین خورده ایم و تنهاییم؛ (Rising Strong) نوشته برنه براون کتابی است برای، بلند شدن و ادامه دادن مسیر زندگی.

بخش هایی از کتاب:

حقیقت این است که زمین خوردن دردناک است. جسارت در این است که شجاع بمانیم و مسیرِ برخاستن را بجویید.

«روز دوم» یا هرچیزی که فضای میانی در فرایند شماست، وقتی است که «در تاریکی» هستید؛ در پشت سرتان بسته شده است. خیلی دور تر از آن هستید که برگردید و به اندازه کافی نزدیک نیستید که نور را ببینید.

نکته طعنه آمیز این است که تلاش می کنیم پذیرش داستان ها دشوار مان را انکار کنیم تا کامل تر یا پذیرفتنی تر به نظر بیاییم؛ اما تمامیت مان، حتی صداقتمان، واقعاً به پیوستگیِ همه تجارب مان، از جمله زمین خوردن ها بستگی دارد.

آن چه مانع مواجهه با احساسات می شوود،دقیقاً همان چیزی است که از سایر رفتار های شجاعانه جلو گیری می کند: ترس. از مخمصه احساسات فراری هستیم و درباره آن چه ممکن است دیگران فکر کنند، نگرانیم. نمی دانیم با ناراحتی و آسیب پذیری چه کنیم. هیجان می تواند حس وحشتناکی داشته باشد؛ حتی از نظر فیزیکی در هم شکننده است.

غریزه ما گریز از درد است. در حقیقت، به اکثر ما هرگز یاد نداده اند که چطور ناراحتی مان را حفظ کنیم، کنار آن بنشینیم یا با آن ارتباط برقرار کنیم؛ تنها این رابلدیم که آن را چطور تخلیه یا انبار کنیم یابه این تظاهر کنیم که اتفاقی نیفتاده است.

مشخصات کتاب

نشر: میلکان، 1398

تعداد صفحات کتاب چاپی: 286 صفحه

مترجم: سیده فرزانه حسینی

دریافت کتاب از طاقچه

دریافت کتاب از کتابراه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *